Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Ogólne

Sosnowa jakość

Drewno sosnowe jest jednym z najczęściej wybieranych w przemyśle meblarskim. Szczególnie dużą popularnością cieszą się łóżka sosnowe 180×200. Dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej, a także dużej sprężystości, jest to doskonały materiał na porządne, wygodne łóżko. 

Niewielkie wymagania glebowe sosny, oraz szybkość jej wzrostu dodatkowo zwiększają popularność drewna sosnowego. To sprawia, że jest to drzewo łatwo dostępne, a co za tym idzie – o przystępnej cenie.

Właściwości elektrostatyczne sosny docenią szczególnie alergicy. Meble wykonane z tego drewna dużo wolniej pokrywają się kurzem i powodują jego gromadzenia się. Jego cechy sprawiają, że łatwiej nam się wypoczywa wśród mebli sosnowych.

Kolor oraz faktura drewna sosnowego umożliwiają jego dowolną aranżację. Unikalna, jasna barwa pozwala nie tylko na łatwe pokrycie wybranym kolorem w formie farby lub bejcy. Meble sosnowe świetnie wyglądają również pokryte jedynie lakierem bezbarwnym. Uniwersalność sosny wpisze się w każdy styl. Użytkownicy łóżek sosnowych chwalą także ich zapach kojarzący się z lasem i pozwalającym lepiej się zrelaksować.

Pomimo miękkości drzewa sosnowego, meble wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe. Łóżka sosnowe charakteryzują się solidnością, najwyższą wytrzymałością, a także doskonałą jakością. Aby taki mebel służył odpowiednio długo, należy pamiętać o dopasowanej do niego konserwacji. Pozwoli to na cieszenie się produktem przez długie lata.

Powracająca moda na bliskość z naturą sprawia, że płyta meblowa przestaje być najpopularniejszym materiałem do wykonywania mebli. Na jej miejsce powraca prawdziwe drewno. Chęć dbania o środowisko skłania do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań. Drewno sosnowe jest coraz bardziej popularne nie tylko ze ze względu na swoją niską cenę, ale przede wszystkim wysoką jakość oraz uniwersalność. Doskonale pasuje do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych, ale także klasycznych a także bardziej wyszukanych. Łóżka sosnowe doceniane są dzięki trwałości, wygodzie, oraz wpływie na lepszy sen i odpoczynek.