Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje Ogólne

Poznań – Zatrzymany za kradzież kołpaków samochodowych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę za kradzież kołpaków samochodowych. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że jest on poszukiwany przez miejską jednostkę Policji do innych spraw o podobnym charakterze. Ponadto w pojeździe przewoził kradzione elementy. Sprawca usłyszał już trzy zarzuty. Teraz czeka go rozprawa przez sądem.

24 lutego br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu pełniąc służbę w rejonie poznańskich Jeżyc zauważyli kierującego toyotą, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Komisariatu Policji Poznań –  Grunwald, jako osoba podejrzewana o dokonanie kradzieży kołpaków samochodowych.

48-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do jeżyckiego komisariatu. Ponadto w trakcie sprawdzenia auta  policjanci zabezpieczyli w jego pojeździe kilkadziesiąt kołpaków od samochodów różnych marek.

Poznaniak usłyszał już trzy zarzuty kradzieży, a za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Marta Mróz

Content retrieved from: https://poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/233862,Poznan-Zatrzymany-za-kradziez-kolpakow-samochodowych.html.