Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje Ogólne

Seniorze, nie bój się poprosić o pomoc

W związku ze wzrostem zachorowań na wirus SARS-CoV2, wiele osób ogranicza bezpośrednie kontakty z rodziną, rówieśnikami czy sąsiadami w trosce o swoje i ich zdrowie.

Stan zdrowia nie zawsze pozwala na samodzielne wyjście z domu w celu załatwienia niezbędnych spraw. Dlatego z pomocą przychodzi Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Mieszkańcy Poznania w wieku 65 i więcej lat w ramach programu „Wspieraj Seniora” mogą skorzystać z darmowego wsparcia. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 22 505 11 11 i zgłosić decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.

Wolontariusze pomagają w wielu dziedzinach życia codziennego, między innymi w zrobieniu zakupów spożywczych, wyprowadzeniu psa na spacer czy załatwieniu spraw urzędowych. Warto skorzystać z ich pomocy, w tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy utrzymuje się pandemia koronawirusa.

Ponadto Centrum Inicjatyw Senioralnych w każdą środę organizuje, bezpłatne konsultacje psychologiczne w siedzibie centrum przy ul. Mielżyńskiego 24. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu  61 847 21 11 / 61 842 35 09.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Wspieraj Seniora Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów | #WspierajSeniora.

Zespół Profilaktyki Społecznej

KMP Poznań

Content retrieved from: https://poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/233084,Seniorze-nie-boj-sie-poprosic-o-pomoc.html.