Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Nieruchomości

Nowe mieszkania w Gliwicach – gdzie kupisz je najtaniej?

Chcesz zdecydować się na zakup nowego mieszkania w Gliwicach? Za własne „M” wcale nie musisz płacić dużo. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, gdy zamierza się zakupić lokal mieszkalny w Gliwicach? Gdzie można kupić je w najniższej cenie? Sprawdź teraz!

Gliwice – ceny nowych mieszkań

Gdy chodzi o ceny za nowe mieszkania do kupienia Gliwice nadal prezentują je na przystępnym poziomie. Nowe nieruchomości położone w Gliwicach to wydatek rozpoczynający się od około 5,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy, natomiast średnio koszt za jeden metr kwadratowy wynosi 6,5 tysiąca złotych.

 

Wobec tego nowe „M” w Gliwicach nadal można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie w porównaniu z kosztami mieszkań w innych miastach w Polsce. Wystarczy tylko wspomnieć, że ostatnio ceny w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku przekroczyły już 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 

Za mieszkanie o metrażu wynoszącym 40 metrów kwadratowych trzeb zatem zapłacić około 240 tysięcy złotych, natomiast za to o metrażu 60 metrów kwadratowych około 350 tysięcy złotych.

 

Tanie mieszkania w Gliwicach

Chociaż koszty zakupu mieszkania w Gliwicach nie są aż tak wysokie jak w innych miastach w Polsce, to jednak wiele osób także poszukuje tam okazji cenowych. Na co zwrócić uwagę, by kupić nowe mieszkanie w Gliwicach w jeszcze niższej cenie?

 

Na koszty zakupu nieruchomości wpływa szereg czynników, w tym między innymi ich lokalizacja, metraż, a także dodatkowe opcje wybrane przez klienta.

 

Aby zapłacić za mieszkanie niższą cenę, warto zdecydować się na to położone poza centrum miasta – na obrzeżach koszty kupna nowego lokum są znacznie niższe. Również ważnym czynnikiem wpływającym na koszt jest metraż – tutaj im większe mieszkanie, tym koszt za metr kwadratowy będzie niższy. Ponadto wtedy, gdy kupujący chce zaoszczędzić, powinien zdecydować się na mieszkanie w stanie deweloperskim i wykończyć je sam.

 

Aktualne oferty nieruchomości od deweloperów w Gliwicach można sprawdzić na ich stronach internetowych oraz na portalach ogłoszeniowych.