Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Ogólne

Do czego służą elektrozawory w systemach automatycznego nawadniania?

Automatyczne nawadnianie jest obecnie stosowane bardzo często. Systemy tego typu sprawdzają się zarówno w ogrodach, jak i w rolnictwie. Jednym z elementów wchodzących w skład systemów automatycznego podlewania są elektrozawory. Za co są odpowiedzialne?

Czym jest elektrozawór w systemie nawadniania?

Aby instalacja do automatycznego podlewania działała prawidłowo, musi być ona odpowiednio zaprojektowana. W jej skład wchodzi wiele elementów, w tym rurki, zraszacze, linie kroplujące. Bardzo ważnym elementem jest także elektrozawór. Czym jest tego typu element?

 

Elektrozawory w instalacjach do automatycznego nawadniania są przeznaczone do sterowania przepływem wody służącej do podlewania. Stąd też pełnią one bardzo ważną funkcję i dzięki nim możliwe jest łatwiejsze zarządzanie tego typu systemem.

 

W użyciu znajduje się obecnie wiele różnych typów elektrozaworów – bardzo często wybierany jest elektrozawór Rain Bird, który jest w stanie zapewnić maksymalną efektywność i niezawodność pracy także w złożonych instalacjach.

 

Jakie zastosowanie mają elektrozawory do podlewania?

Poprzez elektrozawór zamontowany w systemie automatycznego nawadniania można znacznie łatwiej go uruchamiać, także wtedy, gdy system ma wchodzić w skład inteligentnej instalacji.

 

Elektrozawory mogą być stosowane w różnych systemach automatycznego nawadniania, w tym w systemach wykorzystujących zraszacze oraz linie kroplujące. Dzięki nim można łatwo sterować całą instalacją albo poszczególnymi jej sekcjami. Wówczas sterownik wysyła informacje bezpośrednio do zaworu, a ten jest otwierany lub zamykany, by rozpocząć nawadnianie konkretnego terenu.

 

Gdzie można kupić elektrozawór do systemu podlewania?

Obecnie elektrozawory, w tym także modele jak elektrozawór Rain Bird można kupić w wielu sklepach, między innymi w sklepach z wyposażeniem ogrodniczym, marketach, a także w specjalistycznych sklepach dostarczających elementy do budowy systemów automatycznego nawadniania.

 

Zamówienia na elektrozawory i inne elementy systemów mogą być składane również przez internet.