Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje

Rodzaje wózków widłowych i ich zastosowanie. Co wybrać?

Wózki widłowe są podstawowym rodzajem sprzętu używanych w transporcie bliskim. Jakie rodzaje wózków widłowych znajdują się obecnie w użytku? Jakie jest ich zastosowanie? Jak dobrać najlepszy wózek widłowy do swojej firmy? Oto najważniejsze informacje!

  1. Elektryczne wózki widłowe

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się elektryczne wózki jezdniowe podnośnikowe. Tego typu wózki wyposażone są w silniki elektryczne, dzięki czemu pozwalają one na bezemisyjną pracę, co powoduje, że mogą być używane również wewnątrz obiektów.

 

Nowoczesne wózki widłowe elektryczne wyróżniają się wykorzystaniem wysokosprawnych silników, a także pojemnych akumulatorów, co powoduje, że mogą one pracować nawet przez cały dzień bez konieczności ich doładowywania.

 

Przeznaczenie wózków widłowych elektrycznych: praca w obiektach i na zewnątrz.

 

  1. Wózki widłowe z napędem gazowym

Drugim typem wózków widłowych, które spotykane są w różnych zakładach pracy, są wózki wyposażone w napęd gazowy. Tego typu wózki widłowe wykorzystują jako paliwo gaz LPG, co powoduje, że wyróżniają się bardzo niską emisją spalin.

 

Wózki widłowe z napędem gazowym dzielone są na dwa główne rodzaje:

  • wózki widłowe hydrostatyczne
  • wózki widłowe hydrodynamiczne

 

Widlaki z napędem na gaz cechują się wysoką sprawnością, co powoduje, że mogą one sprawdzić się tam, gdzie zwózki używane są przez cały czas.

 

Przeznaczenie wózków widłowych z napędem gazowym: praca w obiektach i na zewnątrz.

 

  1. Wózki widłowe z napędem spalinowym

Trzecim typem wózków są wózki widłowe spalinowe, które wyposażone są w wysokoprężne silniki diesla. Są to urządzenia cechujące się bardzo wysoką sprawnością, które mogą być użytkowane również na trudnym terenie, gdy są one wyposażone w odpowiednie ogumienie.

 

Wózki widłowe z napędem spalinowym powodują emisję spalin, co powoduje, że nie mogą być one używane we wnętrzach. Właśnie dlatego są one przeznaczone do stosowania na zewnątrz, między innymi na terenie magazynów, centrów dystrybucyjnych, stoczni.

 

Przeznaczenie wózków widłowych z napędem spalinowym: praca na zewnątrz.