Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje Ogólne

Poznań/Suchy Las – Policjanci zatrzymali złodziei samochodu i poszukują właścicieli odzyskanych przedmiotów

Poznańscy policjanci w ciągu jednego dnia ustalili sprawców kradzieży samochodu. Funkcjonariusze nie tylko znaleźli skradziony pojazd i zatrzymali złodziei, ale również odzyskali sporo różnych artykułów, które mogły pochodzić z przestępstw. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a zabezpieczone rzeczy czekają na odbiór prawowitych właścicieli.

7 lipca br. policjanci z Suchego Lasu otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu Toyota Avensis, który znajdował się na parkingu przy lokalnym markecie.

Kiedy jeden patrol policjantów przyjmował zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, inny wyruszył w teren, aby sprawdzić pobliską okolicę. Chwilę później mundurowi zauważył skradziony pojazd. Został on porzucony przez złodziei niedaleko lasu. Okazało się, że sprawcy ukradli z wnętrza auta sporą gotówkę, a pojazd porzucili i uciekli.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu z miejsca przestępstwa. W trakcie ich przeglądania dzielnicowy rozpoznał wizerunek jednego ze sprawców i wytypował mężczyznę.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się również policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu. To oni kilka godzin później operacyjnie ustalili drugiego mężczyznę zamieszkanego w to przestępstwo.

Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w Poznaniu, a jego wspólnik – dzień później w Suchym Lesie.

W trakcie przeszukania domu oraz pojazdów 35-latka z Poznania, śledczy znaleźli dodatkowo kilkadziesiąt różnych przedmiotów oraz artykułów, które również mogą pochodzić z przestępstw.

Kilkanaście z nich udało się policjantom zidentyfikować. Były to rzeczy skradzione z pojazdów kilka dni wcześniej z terenu poznańskich Jeżyc i Północy.

Policjanci ustalili, że ten mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się kradzieżami drogocennych rzeczy. Wybijał szybę w zaparkowanych autach i zabierał kosztowności. Głównie były to sprzęt elektroniczny, budowlany, gotówka i odzież.
37-letni poznaniak usłyszał łącznie 4 zarzuty za kradzież pojazdu, artykułów sportowych z dwóch samochodów oraz posiadania narkotyków  – niewielkiej ilości marihuany, która została zabezpieczona w jego pojeździe.

32-latek, który brał udział w kradzieży samochodu Toyota Avensis, również usłyszał zarzut za ten czyn.

Obydwaj mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policyjny.

Policjanci zaznaczają, że to jeszcze nie koniec sprawy, a śledczy publikują zdjęcia odzyskanych przedmiotów.

Wszystkie zabezpieczone artykuły mają numery seryjne, bądź cechy identyfikacyjne, na podstawie których policjanci będą weryfikować własność. Cześć z  odzyskanych rzeczy trafiła już w ręce prawowitych właścicieli, a pozostałe czekają na odbiór.

Każdego, kto rozpoznaje swoje przedmioty, które w ostatnim czasie zostały mu skradzione prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Suchym Lesie pod numerem telefonu 47 77 130 10 lub 112. 

Marta Mróz

Content retrieved from: https://poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/236694,PoznanSuchy-Las-Policjanci-zatrzymali-zlodziei-samochodu-i-poszukuja-wlascicieli.html.