Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje Ogólne

Skupy zużytych telefonów – jaki sprzęt skupują i ile mogą zapłacić?

Stare, zużyte telefony można przekazać podczas zbiórki elektrośmieci, jednak jest jeszcze jedna opcja – to skup telefonów. W skupach można nie tylko łatwo pozbyć się niepotrzebnego już sprzętu, ale również otrzymać za niego zapłatę. Jakie telefony można sprzedać w skupach? Jaką cenę mogą one zaproponować klientom?

Jak działają skupy telefonów?

Skup telefonów to rodzaj firmy, która zajmuje się odkupowaniem telefonów od swoich klientów. Można wtedy sprzedać w niej sprzęt i otrzymać za niego wypłatę.

 

W skupie telefonów można łatwo pozbyć się zalegającego w szufladzie sprzętu, ale powinniśmy pamiętać o tym, że skup zużytych telefonów nie zawsze będzie chciał odkupić każdy rodzaj telefonu do klienta.

 

Jaki telefon można sprzedać w skupie?

Skupy telefonów odkupują od klientów różne rodzaje telefonów, lecz nie można sprzedać w nich każdego modelu.

 

Przede wszystkim skupy odkupują od klientów telefony, które prezentują sobą nadal określoną wartość. Wynika to z faktu, że przeznaczają one sprzęt do dalszej odsprzedaży lub rozbierają go na części. Wobec tego sprzęt powinien być nowszy oraz powinien działać, ponieważ w przeciwnym przypadku skup może nie odkupić sprzętu.

 

Skup może między innymi odmówić odkupienia sprzętu wtedy, gdy będzie on stary, niesprawny, zablokowany, został on zalany czy też nie działa jego bateria.

 

Aby dowiedzieć się, czy skup zużytych telefonów będzie chciał odkupić konkretny sprzęt, najlepiej wejść na jego stronę internetową i wypełnić specjalny formularz. Należy podać w nim model telefonu oraz określić jego stan i dodatki, aby dowiedzieć się, czy skup będzie chciał odkupić telefon i jaką cenę będzie mógł on zaproponować.

 

Jak wygląda transakcja w skupie telefonów?

Aby sprzedać zużyty telefon w skupie, można udać się do niego osobiście, gdy działa on stacjonarnie. Wtedy wystarczy zabrać ze sobą sprzęt do skupu i od razu można otrzymać za niego wypłatę.

 

Również można zdecydować się na sprzedanie sprzętu w skupach działających internetowo. Wtedy firma może również zorganizować przesyłkę sprzętu i wyśle do klienta kuriera. To powoduje, że sprzedaż jest jeszcze wygodniejsza. Nie trzeba wtedy zamawiać kuriera we własnym zakresie i płacić za niego z własnej kieszeni, co jest dodatkowym atutem.

 

Jaką kwotę może zaproponować skup za telefon?

Im nowszy telefon w lepszym stanie, tym cena w skupie będzie wyższa. Wobec tego zazwyczaj ceny wynoszą od około 10 złotych do nawet ponad 500 złotych w przypadku nowszego sprzętu.

 

Aby dowiedzieć się, ile będzie można otrzymać za swój telefon w skupie, najlepiej wypełnić internetowy formularz. Warto też sprawdzić ceny w wielu skupach, by wybrać ten, który zaproponuje najlepszą cenę.

 

Co zrobić z telefonem, którego nie można sprzedać w skupie?

Jeżeli skup zużytych telefonów nie chce odkupić telefonu, w takim przypadku można pozbyć się go na inne sposoby, gdy nie będzie on już potrzebny.

 

Elektrośmieci można przekazać podczas różnego rodzaju zbiórek, na przykład prowadzonych dorocznie sprzed domów czy też podczas eventów. Telefony można również oddać w sklepach sprzedających elektronikę.