Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje

Grunwald – Próbowali okraść budowę – wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował ukraść towar z terenu budowy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że złodziej nie działał sam. Druga osoba została zatrzymana już kolejnego dnia. Teraz dwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

7 lutego policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu pełnili służbę w rejonie Górczyna. W nocy, podczas patrolu na ulicy Sielskiej zobaczyli podejrzanie zachowującą się osobę, która znajdowała się na terenie zamkniętej budowy i latarką oświetlała znajdujące się tam pomieszczenia.

Wzbudziło to podejrzenia mundurowych, którzy postanowili to natychmiast sprawdzić. Kiedy weszli na ten teren, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało złodziej nie działał sam. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przyjechali na miejsce przestępstwa samochodem. Sprawdzili wnętrze auta, a w środku znaleźli dokumenty innej osoby. Zweryfikowali te informacje i ustalili, że należą one do drugiego mężczyzny, który miał związek z tym przestępstwem.

Obydwaj sprawcy zostali zatrzymani. 38-latek usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem na teren budowy, a  wobec 54-latka policjanci zbierają materiał dowodowy. Jednak jak zapowiadają policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald prowadzący tę sprawę, mężczyzna również usłyszy zarzut i będzie odpowiadał za ten czyn przed sądem.

Marta Mróz

Content retrieved from: https://poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/233385,Grunwald-Probowali-okrasc-budowe-wpadli-na-goracym-uczynku.html.