Poznanska10 – informacje, wiadomości

Twoje centrum informacji

Informacje

Rajd na orientację

Rajd na orientację

plakat rajdu

W czwartek, 28 lipca, o godzinie 17:30 zapraszamy na rodzinny rajd na orientację, a biegaczy na trening BnO na nowo otwartym Zielonym Punkcie Kontrolnym w Nadleśnictwie Babki.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Zielone Punkty Kontrolne w powiecie poznańskim.

Zielony Punkt Kontrolny (ZPK) to koncepcja udostępniania lasu z wykorzystaniem sieci stałych punktów kontrolnych do uprawiania orientacji turystycznej, rekreacyjnej lub sportowej. Dzięki dokładnej mapie można ćwiczyć orientację w terenie i przy okazji podziwiać piękno przyrody o każdej porze roku. Udostępniony w Nadleśnictwie Babki obszar to powierzchnia 5 km², na której znajduje się 15 stałych punktów kontrolnych – drewnianych słupków z biało-pomarańczowymi kwadratami i numerami, wyposażonych w perforator – mechaniczny kasownik z igiełkami. Perforatory posiadają różną konfigurację igiełek, co umożliwia potwierdzenie na papierowej mapie obecności przy punkcie (odbicie perforatora przy kratce z odpowiednim numerem punktu).

 

plakat rajdu

 

W rajdzie mogą uczestniczyć rodziny z dziećmi – trasa rodzinna to około 3 kilometrów, natomiast biegowa to około 7- 8 kilometrów. Rajd to świetna okazja do aktywnego wypoczynku z mapą w ręku. Podczas poruszania się po lesie trzeba zwrócić uwagę na informacje znajdujące się na mapie (ścieżki, bagienka, wzniesienia, przebieżność lasu itp.).

Miejsce spotkania: Parking przy szkole podstawowej w Kamionkach k. Poznania.

Wydarzenie na facebooku –TUTAJ

Aby wziąć udział w rodzinnym rajdzie należy się zapisać przez formularz: https://forms.gle/a6yRwMtRTY7x5zbj9

Aby wziąć udział w treningu – zapisy przez formularz: https://forms.gle/cXBctUWNJqSYab5RA

Organizatorem wydarzenie jest Stowarzyszenie Poco Loco Adventure z Poznania. Projekt otrzymał finansowanie ze środków powiatu poznańskiego.

Redaktor: Anna Jaworska

Content retrieved from: https://powiat.poznan.pl/rajd-na-orientacje/.